Blog Layout

Kā uzlabot WordPress mājaslapas ātrumu?

Igors Rusakovs • sept. 16, 2020

Kā uzlabot WordPress mājaslapas ātrumu

Kā uzlabot WordPress mājaslapas ātrumu un, kas ir galvenie faktori, kas ietekmē mājaslapas ielādes ātrumu? Ja WordPress mājaslapā ir izmantoti nekvalitatīvi WordPress spraudņi un/ vai nekvalitatīvas WordPress tēmas, ja mājaslapa tiek turēta uz lēna un/vai pārslogota servera, ja mājaslapā ir salikti milzīga izmēra, nesakompresēti attēli, ja nav uzlikti atbilstoši servera uzstādījumi, daudz redirektu un vēl daudzas lietas, mājaslapas ielāde var būt lēna.

Šajā pamācībā apskatīsim, kā var noteikt, kas tieši ir pie vainas lēnam māja lapas ielādes ātrumam un kā to var izlabot. WordPress mājaslapas ātrumu var ietekmēt simtiem fatoru un ir daudz un dažādas metodes kā risināt šo problēmu.
  • Mājas lapas ielādes ātruma noteikšanas rīki
  • GTmetrix
  • Google Page Speed Insights
  • Mājas lapas ātruma noteikšana mobilajās ierīcēs
  • Ko vēl var darīt, lai optimizētu mājas lapas ātrumu
  • Uzstādiet jaunāko PHP versiju
  • WordPress ziņu versiju skaits
  • Atjauniniet WordPress un spraudņus
  • Pārbaudiet spraudņus
  • Iztīriet datubāzi
Mājas lapas ielādes ātrums ir viens no kritērijiem, kas var paaugstināt vai pazemināt Jūsu mājas lapas pozīcijas Google meklēšanas rezultātos. Kā arī uzlabot Jūsu mājas lapas apmeklētāju pieredzi, samazināt mājas lapas atlēcienu līmeni (bounce rate) un palielināt Jūs web saita viesu vēlmi apmeklēt Jūsu mājas lapu atkārtoti.
Ātrākā mājas lapa = labāka lietotāju pieredze.
  *Mājas lapas ielādes ātruma noteikšanas rīki
Ir vairāki rīki ar, kuriem var noteikt mājas lapas ielādes ātrumu un veiktspēju, turklāt šie rīki palīdz un pasaka priekšā, kas tieši ir pie vainas lēnai ielādei un sniedz rekomendācijas kā uzlabot mājas lapas ātrumu. Ar šiem rīkiem variet veikt mājas lapas ielādes ātruma noteikšanu.

*GTmetrix
GTmetrix.com ir vēl viens rīks ar, ko var testēt mājas lapas ātrumu, šis rīks sniedz daudz precīzāku un detalizētāku informāciju nekā WebPageTest.
Kā uzlabot WordPress mājaslapas ātrumu?

 

Ievadām mājas lapas adresi un spiežam Test Your site. Ja nebūsiet ielogojies, varēsiet notestēt mājas lapu tikai no Kanādas. Ja reģistrēsieties un ielogosieties, tad uzspiežot uz lokācijas, variet mainīt vietu, tuvākā ir Londona.

GTmetrix Jums parādīs daudz vairāk informācijas par Jūsu mājas lapu.

*Google Page Speed Insights

Google page Speed Insights ir Google rīks mājas lapas ātruma noteikšanai. Google meklēšanas rezultātos attēlo augstāk tās lapas, kurām ir labāks lapas ielādes ātrums, jo Google ir svarīgi lietotājiem attēlot meklēšanas rezultātos tādas lapas, kuras lietotājiem nodrošina labu lietošanas pieredzi.

Kā uzlabot WordPress mājaslapas ātrumu?

Ievadiet savu mājas lapas adresi un spiediet Analyze pogu. Šis rīks Jums arī izdos ieteikumus kā uzlabot lapu. Kā arī uzrādīs ātrumu mobilajās ierīcēs un desktop ierīcēs. GTmetrix dod daudz vairāk un precīzāku informāciju.


*Mājas lapas ātruma noteikšana mobilajās ierīcēs

Think with Google ir Google rīks mājas lapas ātruma noteikšanai tieši no mobilajām ierīcēm. Tā kā mūsdienās lielākā daļa meklējumu internetā notiek mobilajām ierīcēm, tad svarīgi ir optimizēt arī mājas lapu priekš mobilajām ierīcēm.


Rīks dod iespēju uzģenerēt atskaiti par Jūsu mājas lapas veiktspēju mobilajās ierīcēs ar ieteikumiem uzlabošanai. Atskaite gan ir diezgan vispārīga un nav ļoti detalizēta un pielāgota tieši par Jūsu mājas lapu.


GTmetrix Jūs variet iegūt daudz vairāk informācijas. Izvēlities interneta pārlūku – Chrome (Android,Nexus), lai notestētu kā Jūsu mājas lapa ielādējas no mobilās ierīces. GTmetrix Jums dos ieteikumus kā uzlabot mājas lapas ātrumu tieši no mobilajām ierīcēm.

Kā uzlabot WordPress mājaslapas ātrumu?

*Samaziniet ziņu versiju skaitu

Katru reizi, kad Jūs WordPress veicat izmaiņas ziņā, tiek saglabāta izmaiņu versija (revision). Tas dod iespēju atgriezties pie kādas no iepriekšējām ziņas versijām, bet tas vienlaicīgi aizņem vietu un palēlina Jūsu lapas darbību.

Nosakiet atļauto versiju skaitu wp-config faila beigās (piemēram, saglabāt tikai 1 versija).


define('WP_POST_REVISIONS', 1);


Vai Jūs variet izdarīt to ar spraudni Revision Control vai kādu alternatīvu. Ar spraudņa palīdzību variet norādīt cik versijas saglabāt lapām, ziņām, pielāgotiem ziņu veidiem.


*Atjauniniet WordPress kodolu, tēmas un spraudņus

Regulāri veiciet WordPress atjaunināšanu, tēmu un spraudņu atjaunināšanu. To variet izdarīt zem Panelis –>Jauninājumi (Dashboard–>Updates)


WordPress hostingos parasti var uzstādīt iestatījumus, ka WordPress kodola (core) atjaunināšana notiek automātiski.

Ņemiet vērā, ka arī WordPress tēma var ļoti ietekmēt Jūsu WordPress mājas lapas ātrdarbību. Kad uzstādiet tēmu, pārbaudiet kā tā ietekmē Jūsu web lapas ātrdarbību. Lūk dažas no tēmām, ko iesaka kā ātras lietotāji Facebook WordPress Speed Up grupā:


*Pārbaudiet spraudņus

Pārbaudiet kā katrus no spraudņiem ietekmē Jūsu WordPress mājas lapas ātrumu un veiktspēju. Aizejiet uz sadaļu Spraudņi pa vienam deaktivizējiet spraudņus un notestējiet lapu ar GTmetrix. Salīdziniet vai pēc spraudņa deaktivizēšanas ir izmaiņas. Ja kāds no spraudņiem ļoti palēlina Jūsu mājas lapu, izmantojiet citu veidu kā panākt vēlamo rezultātu vai citu spraudni.

Piemēram, tādi populāri spraudņi kā Yoast SEO, Revolution Slider, WP Bakery Builder, BackupBuddy, Divi Builder un daudzi citi var ievērojami bremzēt Jūsu web saitu. Kad uzstādat ka’du spraudni, uzreiz notestējat kā tas ietekmē Jūsu web lapas veiktspēju.


Spraudņi ietekmē Jūsu WordPress mājas lapas ātrumu, taču ir maldīgs uzskats, ka ir kaut kāds noteikts skaits spraudņu, kas drīkst būt uzstādīti WordPress lapā. Lapas veiktspēju vairāk ietekmē nevis tas cik daudz spraudņu uzstādīti Jūsu mājas lapā, bet gan kāda ir šo spraudņu kvalitāte. Ir, protams, spraudņi, kas dramatiski ietekmē Jūsu mājas lapas ātrumu un patērē daudz resursu.

Pirms lietot kādu spraudni kārtīgi apdomājiet vai Jums tiešām šis spraudnis ir nepieciešams un varbūt funkciju, ko veic spraudnis Jūs variet panākt kādā citā veidā, pievienojot funkciju functions.php failā vai rediģējot citus Jūsu tēmas vai child* tēmas failus.

*Child tēma ir jāizveido, ja izmantojat kādu bezmaksas vai maksas tēmu un vēlaties šo tēmu pārveidot. Jo ja pa tiešo pārveidosiet tēmu, ko esat iegādājies vai lejuplādējis no WordPress tēmu repozitorija, tad pie tēmas nākamās atjaunināšanas Jūsu veiktās pielāgotās izmaiņas tiks pārrakstītas un Jūs pazaudēsiet veiktās izmaiņas.


*Iztīriet datubāzi

Veicot mājas lapā izmaiņas, pievienojot, pēc tam dzēšot spraudņus, saturu, Jūsu mājas lapas datubāze ar laiku papildinās un glabā daudz nevajadzīgu informāciju. Šāda lieka bagāža var palēlināt Jūsu mājas lapu. Variet veikt datubāzes tīrīšanu, tikai pirms darāt šo, noteikti izveidojiet datubāzes rezerves kopiju, gadījumā, ja kaut kas noiet greizi, lai variet uzlikt back-upu. Ir vairāki veidi kā to izdarīt.

Viens no veidiem ir izmantot tam paredzētu spraudni, pieejami ir daudz šādi spraudņi, gan maksas gan bezmaksas.

No bezmaksas spraudņiem, piemēram, ir Accelerator

Atbalsts procesu digitalizācijai
Autors SIA WEBMASTER 19 marts, 2024
Šīs programmas galvenais mērķis ir veicināt uzņēmumu digitālo transformāciju, nodrošinot tiem iespēju modernizēt savas darbības.
KĀ VEIDOJAS MĀJAS LAPU IZSTRĀDES CENAS UN KĀ IZVĒLĒTIES
Autors SIA WEBMASTER 04 marts, 2023
Mūsdienās lielākā daļa uzņēmējdarbības balstās uz standarta komerciālo ķēdi: reklāmas piesaista apmeklētājus uz mājaslapu.
Wordpress vs Wix
Autors Igors Rusakovs 26 sept., 2020
Viena no vispopulārākajām bezmaksas CMS sistēmām ir WordPress, šobrīd to izmanto vairāk kā 455 milj. mājas lapas.
Share by: